چگونه یک کسب و کار اینترنتی خانگی راه اندازی کنیم؟

چگونه یک کسب و کار اینترنتی خانگی راه اندازی کنیم؟

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی خانگی می تواند خسته کننده باشد و در بسیاری از موارد ممکن است از این کار ناامید شوید و دیگر به کار خود ادامه ندهید. در این شرایط بسیاری از افراد عقب نشینی می کنند و همه چیز را درباره کسب و کار اینترنتی خود فراموش می کنند. شما باید این واقعیت را بپذیرید که مانند هرکار دیگری باید با برنامه و منظم عمل کنید.

اگر واقعا می خواهید رویای خود را درباره راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق جامه عمل بپوشانید باید عاقلانه و از صمیم قلب عمل کنید. در اینکه 9 گام برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی می کنیم:

 

دفتر کار خانگی خود را ایجاد کنید

اینکار به آن اندازه که به نظر می رسد سخت نیست، دفاتر کار خانگی باهم تفاوت دارند اما همگی از یک سری چارچوب های اساسی محیط کار پیروی می کنند:

شما به یک محیط تمیز، بدون سروصدا و مرتب با نور کافی نیاز دارید. محیطی که در آن حواستان پرت نشود، این محیط به شما کمک می کند تا روی موضوع کار تمرکز کنید و ایده های خلاق بروز دهید. به یک میز و صندلی نیاز دارید. اندازه میز کارتان کاملا به کارهایی که روی آن انجام می دهید بستگی دارد. به مکانی نیاز دارید که همه اطلاعات مشتریان خود را در آن نگه داری کنید به عنوان مثال یک کامپیوتر و کمد زونکن ها.

ارتباطات : یک خط تلفن، دستگاه تلفن و دورنگار و یک دستگاه چندکاره چاپگر، اسکنر، فکس و فتوکپی به همراه یک ارتباط اینترنتی نیاز دارید. ضمن اینکه گوشی تلفن همراه هوشمند فراموش نشود.

مکانی برای جلسات و بایگانی مدارک : مانند هر کسب و کار خانگی دیگر اگر برای فروش کالا یا خدمات خود برنامه ریزی می کنید و در صورتی که می خواهید خودتان کالای خود را برای فروش ارسال کنید اتاقی را برای نگه داری آن ها در نظر بگیرید.اگر جلسات خود را در لابی هتل یا هرجایی بیرون از دفتر کار خود برگزار می کنید به اتاق کنفرانس نیاز ندارید در غیر اینصورت حتما فکر به حال آن بکنید.

اگر اعضای خانواده در کنار شما زندگی می کنند به خصوص اگر کودکی در خانه دارید اجازه دهید مشتریان شما بدانند اینجا یک دفتر کار خانگی است اما هرگز زمانی که با تلفن صحبت می کنید کودک یا حیوان خانگی خود را صدا نزنید!

 

لباس های مناسب خانه را فراموش کنید

نیازی نیست که مدل جلوه کنید و خیلی شیک پوش باشید اما باید پاکیزه و مرتب به نظر برسید و لباسی متناسب با کسب و کار خود بر تن کنید. حتما پیش از هر قرار ملاقاتی در دفتر نسبت به نظافت شخصی خود اطمینان حاصل کنید.

 

مطمئن شوید کسب و کار شما مجوزهای اداری و مالیاتی لازم را دارد

قوانین تجاری و مالیاتی مربوط به کسب و کار خود را مطالعه کنید، حتما در کتابخانه خود کتاب ها و کتابچه های لازم را برای مطالعه قوانین در اختیار داشته باشید.

 

برای کسب و کار خود کارت تجاری داشته باشید

 

یک وبسایت تجاری خوب داشته باشید

همه چیز را ساده در نظر بگیرید، به اینکه رنگ های گوناگون را در هم بیامیزید نیازی نخواهید داشت. یک وبسایت تمیز، شیک با طراحی ساده برای مشتریان شما جذاب و گیرا خواهد بود. یک وبسایت شلوغ و درهم بازدیدکننده های شما را فراری می دهد. سعی کنید بازدیدکننده ها را برای بازدید دوباره مشتاق کنید.

به هیچ عنوان در وبسایت خود موسیقی یا هرچیزی از این دست پخش نکنید. استفاده از محتوای پرحجم باعث می شود بازدیدکننده ها در دسترسی به اطلاعات مناسب از وبسایت شما به مشکل بر بخورند. مطالعات نشان می دهد بازدیدکننده ها برای بازگذاری یک وبسایت زیاد صبر نمی کنند. به واکنش خود به یک صفحه وب کند فکر کنید!

وبسایت شما باید محتوای مناسب داشته باشد، این موضوع باعث می شود بازدیدکننده شما درنگ کند و با کسب و کار شما آشنا شود. برای ارائه محتوا روش های بسیاری وجود دارد.

همیشه آمار بازدیدکننده های خود را زیر نظر داشته باشید، بازدید کنونی خود را حفظ کنید و برای جذب بازدیدکننده های بیشتر که احتمالا بوی مشتری بیشتر را می دهند تلاش کنید.

اتصال رایگان بدون هزینه

یک ماه خدمات رایگان دریافت کنید